witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

A mój znajomy kupił tańszą polisę na życie…

agent ubezpieczeniowy

A mój znajomy kupił tańszą polisę na życie…

Nawet nie jestem w stanie odpowiedzieć, jak często słyszę podobną skargę (roszczenie) jak to zawarte w tytule niniejszego artykułu. Przyzwyczajeni jesteśmy do rankingów i porównywarek polis na życie. Właśnie dlatego uważamy, że samodzielnie możemy także porównać oferty, jakie dostajemy my, a jakie dostają inne osoby.

Co decyduje o tym, ile kosztuje polisa na życie?

Myślę, że takie podejście jest spowodowane tym, że większość z nas nie wie, od czego zależy koszt polisy ubezpieczeniowej. Nie dziwię się – sama zanim zajęłam się branżą ubezpieczeniową – nie za bardzo zdawałam sobie sprawę, czym mogą różnić się poszczególne oferty ubezpieczeniowe między sobą.

A przecież indywidualna polisa na życie jest dopasowana właśnie do nas, a nie do nikogo innego. Może być i tak, że dosłownie ten sam produkt ubezpieczeniowy będzie nas kosztował więcej (lub mniej) niż naszego znajomego. Oznacza to, że towarzystwo ubezpieczeniowe inaczej wyceniło ryzyko ubezpieczenia dwóch różnych osób. I jest to jak najbardziej zrozumiałe i (według) mnie logiczne.

Zapytaj o koszt polisy dla siebie

Smiling businessman with touchpad sitting at workplace in office

Nie sugeruj się zatem tym, że dla Twojego znajomego jakaś oferta okazała się najbardziej korzystna. Faktycznie – może i tak się zdarzyć, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Pamiętaj jednak, że zawsze musisz zapytać o to, ile kosztuje polisa na życie dla Ciebie. W końcu ubezpieczasz swoje życie, a nie nikogo innego. Masz swoją indywidualną historię i niepowtarzalne potrzeby. To właśnie od nich będzie zależało to, ile będzie kosztować Twoja polisa na życie.

Jak zatem widzisz – nie ma sensu porównywać otrzymywanych ofert ubezpieczeniowych z tymi, jakie dostają Twoi znajomi. Jasne – może to być dla Ciebie wskazówką, na jakie oferty warto zwrócić uwagę. Jednak pamiętaj, że wcale nie muszą być one dla Ciebie najbardziej korzystne.