witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia grupowego

banner_ludzie_poprawione-copy-3

Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia grupowego

Ludzie często pytają w agencjach ubezpieczeniowych o „polisę taką, jak w pracy”. Powodem jest np. utrata pracy. Ludzie nie do końca wiedzą, czego szukają, pytając o takie ubezpieczenie – a chodzi im o indywidualną kontynuację ubezpieczenia grupowego. Podpowiadamy, jak to wszystko wygląda.

Ubezpieczenie na życie jest z pewnością jedną z rzeczy, o które warto zadbać przy utracie pracy. Możemy się martwić, że nie będzie nas stać na opłacenie składki normalnego indywidualnego ubezpieczenia, więc kontynuacja ubezpieczenia grupowego jest dobrym rozwiązaniem. W skrócie oznacza to przejście umowy grupowej w indywidualną. Żeby do tego doszło, należy złożyć odpowiedni wniosek.

Na warunki kontynuacji warto zwrócić uwagę już przy zawieraniu umowy ubezpieczenia, czyli – w tym wypadku – przy podejmowaniu nowego zatrudnienia. Są to po prostu warunki nowej, indywidualnej, umowy ubezpieczeniowej. Przejście jednego typu polisy w drugi wiąże się z koniecznością opłacania wyższej składki i wypełniania ankiet medycznych. W zamian dostajemy większą sumę i zakres ubezpieczenia.

Część agencji oferuje klientom kontynuację ubezpieczenia na takich samych warunkach, jak w grupówce, najczęściej przez  jeden rok. Oznacza to, że zakres ubezpieczenia, jego suma oraz składka pozostają tak samo niskie, jak przy polisie grupowej. Jest to czas na znalezienie nowej pracy i poukładanie sobie wszystkiego w życiu. Po tym okresie następuje zmiana warunków umowy na te odpowiadające ubezpieczeniu indywidualnemu.

Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia grupowego jest dobrą opcją dla odchodzących na emeryturę lub będącym na długim urlopie bezpłatnym tudzież macierzyńskim.

Zobacz koniecznie ile kosztuje ubezpieczenie grupowe na ubezpieczeniagrupowe.com.pl