witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Polisa dla dziecka dobrym pomysłem na posag?

polisa-na-zycie-dla-dziecka

Polisa dla dziecka dobrym pomysłem na posag?

Jeśli tylko zapytamy rodziców, czego chcieliby dla swoich dzieci na pewno usłyszymy w odpowiedzi, że zależy im na zapewnieniu finansowego bezpieczeństwa dla swoich pociech. Rodzice bardzo często chcą zapewnić swoim dzieciom to, na co nie było stać ich własnych rodziców. Nie oznacza to, że najważniejsze dla nich są jedynie pieniądze. Zdają sobie jednak oni sprawę, że w dzisiejszych czasach bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego – nie jesteśmy w stanie spełnić większości naszych marzeń, ani poczuć się choć trochę wolnymi.

Czy polisa dla dziecka to dobre rozwiązanie?

Właśnie dlatego wielu z nas pracuje ponad miarę, aby zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju dla naszych pociech. Jednak prędzej czy później musi pojawić się pytanie, co stanie się z naszymi ukochanymi dziećmi, kiedy nas zabraknie. Dla niektórych odpowiedzią jest polisa posagowa (pisałam już nieco o niej). Czy jednak to faktycznie takie dobre rozwiązanie, jak próbują nas przekonać reklamy?

Polisa posagowa nie dla każdego jest korzystna

Cóż… teoretycznie sama mam sporą prowizję ze sprzedaży polisy posagowej. Nie będę jednak na tej stronie wprowadzała Cię w błąd i zwykle nie robię tego także wobec moich klientów. Polisa dla dziecka (posagowa) nie jest zawsze najlepszym z możliwych rozwiązań.

Faktycznie – w przypadku osierocenia dziecka, zanim to stanie się pełnoletnie, taka polisa potrafi zapewnić dość wysoki spadek. Jednak jeśli szczęśliwie dożyjemy… i tu zaczynają się pojawiać oczywiste wady, jakie generuje polisa posagowa.

Polisa dla dziecka dobrana indywidualnie

Szczerze przyznam, że nie dla każdego polisa dla dziecka będzie korzystnym rozwiązaniem Czasem lepiej jest skorzystać z innego produktu finansowego, by przy podobnym nakładzie finansowym – uzyskać lepsze rezultaty.

polisa-na-zycie-dla-dziecka

Nie oznacza to jednak, że polisa posagowa jest zawsze złym rozwiązaniem. Najlepiej jest zapoznać się z ofertami proponowanymi przez kilka towarzystw. Warto sobie także odpowiedzieć na pytanie – na czym najbardziej nam zależy i czego się obawiamy. Pamiętajmy, że zróżnicowany portfel finansowy jest ważny także wtedy, kiedy myślimy o przyszłości naszych dzieci.