witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Polisa dla osoby w podeszłym wieku

Smart businesswoman asking question at seminar with her colleagues near by

Polisa dla osoby w podeszłym wieku

Czy osoba starsza może zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie? Tak, choć nie jest to takie proste jak w przypadku młodszych osób. Seniorzy powinni sięgnąć po oferty skierowane specjalnie dla nich, chociaż i tak zazwyczaj będą one droższe od standardowych. Niemniej jednak zakres i suma takich polis są odpowiednie do potrzeb osób na emeryturze.

Old CoupleRóżnica cen między standardową polisą a polisą dla seniora wynika głównie z wyższego ryzyka zajścia zdarzenia określonego w umowie. Z tego powodu składka w tradycyjnych ubezpieczeniach wzrasta wprost proporcjonalnie do wieku i stopnia schorowania.

Ubezpieczenia skierowane do osób starszych oferuje kilka towarzystw na polskim rynku. Jeśli chcesz poznać oferty, sprawdź ubezpieczenie dla starszej osoby. Więcej o takich – a także innych – polisach możesz poczytać na stronie najtanszeubezpieczenienazycie.pl.

Ubezpieczenia dla seniorów często zawierają wiele dodatków, takich jak np. zasiłek pogrzebowy. Oferty te mają też szerokie granice wiekowe dla osoby, która może przystąpić do umowy. Najczęściej górną granicą jest 85 lat. Warunki cenowe również są tak dobrane, aby nie pochłaniały znacznej części budżetu seniorów – ceny ubezpieczeń zaczynają się już od złotówki dziennie!

Gdy osoba starsza zawiera umowę ubezpieczenia, dobrze jest, gdy ma kogoś, kto pomoże jej załatwić wszelkie formalności. Warto dokładnie przeczytać wszystkie warunki ubezpieczenia, upewnić się co do jego kosztów, sumy i tego, co stanie się w przypadku śmierci osoby ubezpieczanej.

Seniorze! Pamiętaj, żeby przy zawieraniu ubezpieczenia korzystać tylko z zaufanych firm. Nigdy nie kupuj polisy od przypadkowych osób, które zapukają do Twoich drzwi – mogą okazać się złodziejami i oszustami. Pamiętajcie, by uczulać na takie wydarzenia swoich bliskich.