witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Polisa na życie – od czego zacząć?

agent ubezpieczeniowy

Polisa na życie – od czego zacząć?

W życiu każdego z nas pojawia się moment, w którym zaczynamy niepokoić się przyszłością – zdarzenia rodzinne albo informacje medialne uruchamiają wyobraźnię i każą zastanowić się nad możliwymi problemami. Czasem przechodzimy nad takimi refleksjami do porządku dziennego, ale zdarza się, że zdarzenie takie przekonuje nas do ubezpieczenia się na życie.

Najgorsze, co możemy wtedy zrobić – to udać się do pierwszego z brzegu agenta i zdać się na jego doświadczenie. Przy odrobinie szczęścia oferta nie będzie zła – ale w większości przypadków otrzymamy nie produkt, który chcemy kupić – ale taki, który agent chce sprzedać.

Co warto wiedzieć o polisach na życie, by były dla nas maksymalnie korzystne? Najprostsza drogą jest użycie Internetu – artykuły w rodzaju http://www.polisynazycie.com.pl/a/warto-wiedziec-o-polisach-na-zycie/3,1.html zawierają szereg porad, które mogą naprowadzić nas na odpowiedni kurs. Nawet biorąc pod uwagę komercyjny charakter większości z nich – porównanie najczęściej spotykanych kwestii zapewnia nam w miare czytelny obraz.

Świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju wyszukiwarki i porównywarki ubezpieczeń – dzięki nim poznamy usystematyzowane i skonfrontowane ze sobą oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dostarczy nam to dodatkowych informacji, pomagając doprecyzować własne wymagania oraz zapewniając wstępne rozeznanie w ich ofertach.

Po określeniu kwestii, na których nam zależy warto zapoznać się z OWU wybranych ofert – szczególnie paragrafy wykluczające. Nierzadko zawarte tam kwestie mogą mieć kluczowe znaczenie w naszej sytuacji życiowej, w związku z czym poznanie ich odpowiednio wcześnie pozwoli nam na wybranie najkorzystniejszej umowy.

Wreszcie – warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który może pomóc nam w wyjaśnieniu wszelkich niejasności i odpowiedzieć na nagromadzone podczas naszych poszukiwań pytania. Bierzmy pod uwagę, że zazwyczaj jest w stanie dostosować umowę do naszych potrzeb (a przynajmniej w pewnym zakresie), nie powinniśmy się więc obawiać negocjacji.

Jeżeli wszystkie te kroki wykonamy starannie – nasze szanse na uzyskanie dobrego ubezpieczenia wyraźnie wzrosną.