witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Porównanie polis – jak i gdzie?

Porównanie polis – jak i gdzie?

Najpewniejszym sposobem porównania ubezpieczeń życiowych są rankingi tworzone online. Trzeba jednak zaznaczyć, że warto, aby ranking ubezpieczeń, o który chcemy się oprzeć, tworzony był przez samych internautów i to nie tylko w oparciu o koszt ubezpieczenia życiowego.

Dlaczego? Z kilku powodów. Przede wszystkim ceny ubezpieczeń to rzecz jak najbardziej względna. Dla kogoś dwieście złotych miesięcznej składki to będą duże pieniądze, ktoś inny kwotę taką uzna za śmiesznie niską.

Po drugie, ubezpieczenia życiowe to polisy wybitnie zindywidualizowane. Składka zależy od całego mnóstwa czynników, przy czym zdrowie ubezpieczonego i jego wiek odgrywa ogromną rolę. Nie trzeba chyba mówić, że ze świecą szukać dwóch ludzi w tym samym wieku i o takiej samej historii zdrowotnej…

Dlatego też jeśli ktoś z Państwa trafi na ranking ubezpieczenia życiowego, to powinien sprawdzić najpierw, na jakiej podstawie zestawiono oferty ubezpieczycieli. Jeśli właśnie tylko na podstawie cen kilku reprezentatywnych przykładowych kalkulacji, no to powinniśmy taki ranking zignorować.

Jeśli natomiast pozwoli się samym ubezpieczonym oceniać czytelność OWU, czy też dostępność polisy i jej warunki, to wówczas taki ranking może być niezłym punktem wyjścia.

Ale tylko punktem wyjścia. Każdy, kto pragnie zawrzeć ubezpieczenie na życie, powinien samodzielnie zestawić oferty. Tylko takie rozwiązanie zagwarantuje Państwu, że znajdziecie ofertę dostosowaną do swoich potrzeb.