witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Ranking towarzystw ubezpieczeniowych – co trzeba o nim wiedzieć?

najlepsza polisa na życie

Ranking towarzystw ubezpieczeniowych - co trzeba o nim wiedzieć?

Jednym ze sposobów na ułatwienie wyboru ubezpieczenia na życie jest korzystanie z Internetu, jednak możemy tu znaleźć też sporo opinii, które można by przyporządkować do mitów, które ostatnio obalaliśmy w jednym z artykułów. Jak odsiać ziarno od plew? Można korzystać z rankingów ubezpieczeń i towarzystw ubezpieczeniowych, ale czy można mieć do nich pełne zaufanie? Jak znaleźć dobry ranking towarzystw ubezpieczeniowych?

Autor artykułu na stronie http://ubezpieczenie-na-zycie-opinie.pl/jak-dziala-ranking-ubezpieczen-na-zycie/ wypowiada się na temat tego, czy ranking ubezpieczeń na życie może być wiarygodnym źródłem informacji. Trudno nie zgodzić się z tym autorem, który pisze, że wybrany przez nas ranking powinien być wiarygodny, a więc najlepiej, gdyby był stworzony przez multiagencję ubezpieczeniową,. Dlaczego?

Multiagencje ubezpieczeniowe pośredniczą w sprzedaży ubezpieczeń. Ich zadaniem będzie zaprezentowanie klientowi najlepszych ofert ubezpieczeniowych i wiarygodnych ubezpieczycieli, a nie promowanie tylko jednego produktu, jak może być w przypadku konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, które na swej stronie zamieszcza ranking – i dziwnym trafem ich oferty są ocenione w nich najlepiej. Nie oznacza to, że są złe, ale wiadomo, że taki ranking jest mocno subiektywny, faworyzuje jedną firmę i nie odzwierciedla zupełnie prawdy. Może umniejszać zalety innych firm.

Dobry ranking towarzystw ubezpieczeniowych powinien brać pod uwagę:

  • opinie klientów,
  • kapitał podstawowy towarzystwa,
  • wypłacone odszkodowania,
  • ryzyko inwestycyjne,
  • liczbę klientów,
  • czas działalności w Polsce.

Wtedy można mieć pewność, że działalność towarzystw ubezpieczeniowych została oceniona z wielu stron i jest wiarygodny dla klientów.