witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Śmierć w wyniku NW a ubezpieczenie

Śmierć w wyniku NW a ubezpieczenie

Nieszczęśliwy wypadek rzadko kiedy dotyka tylko i wyłącznie nas – szczególnie, jeśli jesteśmy jedynym żywicielem rodziny. Pomijając kwestie związane z uczuciami i psychiką ma on nierzadko dramatyczny wpływ na poziom życia i stabilizację finansową naszych bliskich, szczególnie, jeżeli skutkiem wypadku będzie nasza śmierć.

Jeżeli więc chcemy zapewnić naszym bliskim niezbędne wsparcie finansowe – i chociaż w ten sposób poprawić ich sytuację w wypadku nieszczęścia – warto zapoznać się z rozszerzeniem umowy ubezpieczenia na życie, obejmującym świadczenia związane ze śmiercią w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a opisanym na tej stronie: http://dodatkowe-ubezpieczenie-na-zycie.pl/dodatkowe-umowy-do-ubezpieczen-indywidualnych/ubezpieczenie-na-wypadek-smierci-wskutek-nw/

Na początek musimy uzmysłowić sobie, że istnieją okoliczności, które całkowicie wykluczają wypłatę świadczenia – jak zawsze powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z zawartymi w umowie wyłączeniami odpowiedzialności. Mimo drobnych różnic pomiędzy ofertami poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych z łatwością wychwycimy punkty wspólne – nasi bliscy nie otrzymają pieniędzy, jeżeli do wypadku doszło:
-> Pod wpływem substancji psychotropowych lub alkoholu.
-> Podczas popełniania przez nas przestępstwa lub w wyniku próby jego popełnienia.
-> W wyniku prowadzenia pojazdu mechanicznego bez uprawnień lub pod wpływem środków ograniczających naszą poczytalność.
-> W wyniku samookaleczenia lub samobójstwa.

Na ogół wypłata świadczenia obejmuje sytuację, w której wypadek był wyłączną przyczyną śmierci, która nastąpiła nie dłużej, niż 12 miesięcy od niego.

Wysokość składki uzależniona jest przede wszystkim od sumy ubezpieczenia i taryfy, która z kolei obejmuje zawód, stan zdrowia oraz styl życia i hobby ubezpieczonego. Możemy więc z dużą dozą prawdopodobieństwa, że zdrowy księgowy – filatelista zapłaci (przy takiej samej sumie ubezpieczenia) niższą składkę od zafascynowanego wspinaczką górską strażaka – aby jednak uzyskać najlepsze ubezpieczenie na wypadek śmierci, a jednocześnie obniżyć składkę ubezpieczenia – powinniśmy wykorzystać dostępne w sieci kalkulatory ubezpieczeń i porównać ze sobą oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych.